Przedszkole Miejskie nr 3
im. Krasnala Hałabały
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

„ INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH”  

WAŻNE  INFORMACJE  ORGANIZACYJNE

ZWIĄZANE Z NOWYM ROKIEM SZKOLNYM

20202021

 

WAŻNE DOKUMENTY !!

 

 Prosimy o wypełnienie poniższych dokumentów i dostarczenie do przedszkola w dniach od 10. 08. 2020 do 13.08.2020 r. w godzinach 9.00-14.00  przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.


 
Załączniki:


WAŻNE!!!

Odpłatność za przedszkole naliczana jest za pomocą Systemu iPrzedszkole,  który zapewnia identyfikację dziecka i automatyczne rejestrowanie jego czasu pobytu w przedszkolu przy wykorzystaniu indywidualnych kart zbliżeniowych. W tym celu rodzic zobowiązany jest do wypełnienia formularza nadania konta do i przedszkole i zamówienia karty (ilość zamówionych kart jest dowolna).

Koszt jednej karty wynosi 9,00 zł wraz z kosztem przesyłki.

Powyższej  wpłaty za karty można dokonać u kierownika administracyjno – gospodarczego  - równorzędnie  z dostarczeniem dokumentów do przedszkola w wyżej wymienionym terminie.

PROSIMY O WPŁATĘ ODLICZONEJ KWOTY

APEL DO RODZICÓW GDY DZIECKO STAJE SIĘ PRZEDSZKOLAKIEM

 

APEL DO RODZICÓW „GDY DZIECKO STAJE SIĘ PRZEDSZKOLAKIEM”

• Przygotuj dziecko do rozstania z mamą:
• Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź;
• Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu, jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami może wszystko wymusić;
• Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola coś dostaniesz- kiedy będziesz odbierać dziecko możesz mu dać maleńki prezencik, ale nie może to być forma przekupywania;
• Kontroluj to co mówisz. Zamiast: już możemy wracać do domu, powiedz: teraz możemy iść do domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk;
• Nie wymuszaj na dziecku, aby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres;
• Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze postaraj się, aby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata, rozstanie z tatą są mniej bolesne;
• Czas pobytu małych dzieci w przedszkolu w pierwszych dniach nie powinien być długi. Jeśli to możliwe, odbieraj dziecko wcześniej np. po obiedzie. Potem stopniowo zwiększaj czas pobytu dziecka w przedszkolu;
• Nie spóźniaj się z odbieraniem! Jeśli obiecałeś, że przyjdziesz wcześniej dotrzymaj słowa;

Pamiętaj: żegnaj i witaj dziecko zawsze z uśmiechem.

 

jak przygotować dziecko do przedszkola

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH NA ROK 2020/2021

 

 

 

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA

1. Pozytywne myślenie o placówce, informowanie dziecka o tym , że w przedszkolu będzie spędzać czas w towarzystwie innych dzieci bez rodziców. Przed pójściem o przedszkola warto przekazać dziecku jak najwięcej informacji, żeby potem nie czuło się tak nieswojo w nowym miejscu,, zwłaszcza kiedy nie będzie już obok niego mamusi. Nie zaszkodzi jeszcze opowiedzieć o tym jak mama z tatą wspominają przedszkole.

2. Dziecko powinno bez pośpiechu rozpocząć swój dzień. Dobrze jest wstawać w miarę wcześnie ,żeby nie śpieszyć się za bardzo. Dziecko powinno bez pośpiechu rozpocząć swój dzień. Trzeba pamiętać , że maluszki robią wszystko dużo wolniej niż dorośli. Poganianie malca powoduje, że jest jeszcze bardziej zestresowane i może gorzej znieść rozstanie z mamą .

3. Przez pierwszy miesiąc odbieramy wcześniej dziecko z przedszkola. Można przez jakiś czas wcześniej odbierać maleństwo do domu i stopniowo przedłużać jego pobyt. W końcu kiedyś będzie się musiało przyzwyczaić do nowego miejsca.

4. Dotrzymujemy słowa. Ważne jest , żeby dotrzymywać słowa. Jeśli mama obieca dziecku , to powinna się tego trzymać. Debiutujący przedszkolak powinien być pewny, że może polegać na swoich rodzicach. W ten sposób zapewnia się mu poczucie bezpieczeństwa.

5. Okazywanie spokoju, poczucia bezpieczeństwa podczas rozstania. Rozstanie z dzieckiem nie jest łatwe zarówno dla rodziców jak i samego malca. Trzeba jednak zachować ,,zimną krew” i nie pozwolić sobie na to , żeby wspólnie z dzieckiem roztkliwiać się . Owszem dziecku należą się słowa otuchy, ale nie można pokazać , że to ciężkie przeżycie nie tylko dla niego. Część dzieci histeryzuje tylko przez chwilę, a kiedy mama czy tata będą już poza zasięgiem wzroku, nagle uspokajają się i zachowują się jakby nigdy nic.

6.Stanowcze rozstanie.Dziecko nie może zobaczyć, że jego rodzice są przejęci, a nawet panikują. Da mu to podstawy do tego, żeby myśleć, że przedszkole to coś strasznego, skoro nawet rodzice są przejęci. Trzeba mówić stanowczo. Można uspakajać dziecko, ale nie za długo. Wystarczy powiedzieć parę słów otuchy. Jeśli to nie pomaga, to nie pozostaje nic innego jak z bólem serca wyjść z przedszkola i liczyć na to, że dziecko się uspokoi. Warto w tej sytuacji odrobinę zaufać paniom z przedszkolankom. W końcu mają one już doświadczenie z płaczącymi dziećmi. Są też odpowiednio wykwalifikowane i wiedzą jak uspokoić beksę.

7. Danie dziecku do przedszkola np. zabawkę z domu. Dajemy pociesze jakąś rzecz, która będzie się kojarzyła z domem( maskotka z którą zasypia).

8. Wygodne ubranie dziecka. Warto ubierać pociechę tak, żeby nie miała ona większych problemów np. z zdjęciem spodenek w toalecie. Dobrze jest więc przynajmniej na początku założyć dziecku spodenki z gumką. Jeżeli zwłaszcza na początku dziecku zdarzy się przykra niespodzianka np. dziecko posiusia się , to potem będzie czuło jeszcze większą niechęć do przedszkola. Pakujemy maleństwu dodatkowe ubranie do przebrania

9. Czytanie dzieciom książeczek

10. Zorganizowanie czasu na bycie z dzieckiem po odebraniu go z przedszkola.

11. Ujednolicenie rytmu dnia w domu i przedszkolu 

Załączniki:

POŻEGNANIE Z DZIECKIEM - JAK POMÓC SOBIE I DZIECKU

 

LISTA

 LISTY DZIECI
Załączniki:

06.04.20 potwierdzenie zapisu dziecka do przedszkola

KOMUNIKAT W SPRAWIE

rekrutacji do przedszkola 2020/2021

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz nowe regulacje prawno-oświatowe powodują zmiany w procesie rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/21:

1.  Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych poprzez umieszczenie na stronie www przedszkola (poniżej).

2.  Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola (wzór poniżej) – wypełnione należy przesłać tylko drogą  elektroniczną (w formie scanu PDF, JPG lub treść  dokumentu zamieścić w treści e-maila)  na adres
e-mailowy:
p3@edu.gorzow.pl w terminie od 09 kwietnia do 15 kwietnia 2020 r. do godz. 13.00.

3.  Rodzice dzieci zakwalifikowanych do placówki drugiego i trzeciego wyboru składają potwierdzenie woli do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Dokumenty naboru zostaną dostarczone przez przedszkole.

4.  Brak dokonania potwierdzenia woli jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

5.  Publikacja kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych odbędzie się poprzez zamieszczenie list na stronie przedszkola www.p3.edu.gorzow.pl
w dniu
22 kwietnia 2020 r. do godz. 12.00.

6.  Informacje dla rodziców dzieci niezakwalifikowanych w późniejszym terminie.

Dodatkowe informacje – Tel. 957223362 w godz. 8.00 – 13.00.

Komisja rekrutacyjna  

Przedszkola Miejskiego nr 3

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2019 poz. 530)