Przedszkole Miejskie nr 3
im. Krasnala Hałabały
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY
 
"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
 
 
Autor: Aneta Konefał
Organizator projektu: Grupa MAC S.A.
Koordynator: Iwona Strach, Marzena Adamska
 
Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami
polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.
 
Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą. Projekt realizowany jest w 8 modułach.

I moduł Mały Miś – Czytające Przedszkolaki

Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę. Projekt zainauguruje czytanie w przedszkolu/grupie przedszkolnej, do którego zaprosić można osoby związane z przedszkolem. Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.

II moduł Misiowy wolontariat

W module tym Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Cały rok będą prowadzone różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących. Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną we współczesnym świecie. Na koniec należy zaprezentować gazetkę ścienną obrazująca działania przedszkola na rzecz pomocy potrzebującym.

III Play with Little Teddy Bear

Mały Miś rozwija umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Dzieci wspólnie z nauczycielem przygotują „Misiowy słownik obrazkowy” zawierający ilustrację haseł związanych z bajkami i baśniami lubianymi przez dzieci.

IV Dzień Pluszowego Misia

Moduł krótkoterminowy – wspólne obchody Dnia Pluszowego Misia w duchu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Efekt finalny do zaprezentowania celem uzyskania certyfikatu za moduł: „Misiowy regulamin małego czytelnika”, „Kodeks dobrych praktyk czytelniczych”.

V Mały Miś i prawa dziecka

W 30. rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka Mały Miś zachęca do przypomnienia podstawowych praw najmłodszych. W listopadzie nauczyciele przeprowadzą zajęcia nt. praw dziecka, które przybliżą mini-bajeczki/historyjki napisane przez Misiową Mamę.

VI Bezpieczni z Małym Misiem

W ramach modułu przedszkole zaprosi do współpracy instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa: policję, straż pożarną, ratownictwo medyczne itp. Wspólne czytanie utworów dla dzieci, zabawy na temat bezpieczeństwa inspirowane literaturą – to propozycje, które uczestnicy projektu mogą uzupełniać o własne pomysły. Po raz kolejny Zmisiowani zwrócą uwagę na problem bezpieczeństwa w Internecie włączając się w Dzień Bezpiecznego Internetu. Działania warto uzupełnić o twórczość plastyczną dzieci – wykonać wspólnie plakat zachęcający do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

VII Zmisiowany Dzień Matematyki

Moduł krótkoterminowy – wspólne obchody Dnia Matematyki w duchu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Nauczyciele wspólnie z dziećmi dokończą opowieść matematyczną Misiowej Mamy i wspólnie wykonają do niej pomoce tj. misiowe liczmany. Zachęcamy, by do realizacji tego modułu zaprosić zaprzyjaźnione szkoły podstawowe – np. odwiedzić szkołę i wziąć udział w lekcji matematyki czy zaprosić starsze dzieci do wspólnego wykonania pomocy matematycznych. Inna propozycja to wykonanie matematycznych lapbooków.

VIII Mali Przedsiębiorcy!

Zorganizowanie i zaplanowanie przez dzieci (oczywiście przy udziale nauczycieli) wybranej

akcji czytelniczej: zbiórki książek, kiermaszu książki lub happeningu czytelniczego.

Zobacz zdjęcia w galerii

02.12.19 ZAJĘCIA BAJKOTERAPEUTYCZNE - TEATR KAMISHIBAI GR. III
02.12.19 ZAJĘCIA BIBLIOTERAPEUTYCZNE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ - TEATRZYK KAMISHIBAI GR. IV
04.10.19 ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA "AZORKI"
05.11.19 WARSZTATY "MYJ RĘCE" - GR. III, V, VI
05.12.19 ZMISIOWANE CZYTANIE Z BABCIĄ STASIA GR. III
08.11.19. WIZYTA W BIBLIOTECE GR. V
13.09.19 DOGOTERAPIA GR. III
13.11.19 ZMISIOWANE CZYTANIE Z MAMĄ ZUZI ORAZ UCZNIAMI Z ZSBiS GR. III
14.11.19 MISIOWE CIASTECZKA GR.III
23.10.19 CZYTANIE BAJEK PRZEZ MAMĘ FILIPA GR. IV
25.10.19 Czytanie opowieści podróżniczych przez tatę Natalii gr. IV
30.10.19 CZYTANIE BAJKI PRZEZ TATĘ OLIWIERA GR,IV
31.10.19 CZYTANIE BAJKI PRZEZ MAMĘ FRANKA W. GR. IV

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...