21.03.15 IV PIESZA WYCIECZKA Z KLUBEM "NASZA CHATA "

21.03.15
IV PIESZA WYCIECZKA
Z KLUBEM
"NASZA CHATA"
ZWIEDZAMY ZAWARCIE I STADION ŻUŻLOWY
 
 
 

Sobotnie spacery gorzowskich przedszkolaków

Data publikacji: 2015-03-21

Choć na ostatnią sobotnią wycieczkę po ulicach Zawarcia przyszło tylko dwóch przedszkolaków, to jednak ich mamy i opiekunki chętni wybrały się na wycieczkę. Zwiedzanie poprowadził Klub Turystyki Pieszej Nasza Chata.

- Zapisało się więcej dzieci, ale może rodzice wystraszyli się pogody – zastanawiała się Ewa Czech, wychowawczyni z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały przy ul. Słonecznej. To właśnie między innymi ona jest organizatorką sobotnich spacerów, wycieczek czy wyjazdów poza miasto.

Tym razem na wycieczkę na Zawarcie poszli Patryk Burchardt z mamą Magdaleną oraz Mateusz Drobnicki z mamą Anną Święcich. Poza tym na zwiedzane lewobrzeżnej dzielnicy wybrały się też panie Danuta Matecka i Bożena Borowska.

Mała, ale zaciekawiona grupka wyruszyła spod katedry. Przewodniczka kolejny raz zwróciła uwagę, na fakt, że to najstarsza budowla w mieście, pokazała różnice w poziomie miasta i dzisiejszego Gorzowa.

Grupka poszła na Most Staromiejski i tu dzieci szukały kłódeczek szczęścia, a ich mamy się dziwiły, że ta moda dotarła do Gorzowa.

Następnie szlak wiódł przez Spichlerz, a dokładnie obok Spichlerza, gdzie Mateusza i Patryka najbardziej zainteresowały wielkie urządzenia techniczne z początków XX wieku. Następnie grupa poszła ul. Śląską aż do stadionu żużlowego im. Edwarda Jancarza. No i tu był prezent dla dzieciaczków, ale także i dla mam. Bo dzięki uprzejmości ludzi z klubu, grupka mogła wejść na stadion. A co bardziej ekscytujące, wchodziła od parkingu i zjazdem, którym normalnie podczas meczów zawodnicy wyjeżdżają do zawodów. – No super, na nowym stadionie to ja jeszcze nie byłam – komentowały mamy i opiekunki, a chłopcy zabawili się w zawodników i ruszyli do biegu. Pary wystarczyło im tylko do połowy toru.

Po krótkim zwiedzaniu najpopularniejszego w mieście obiektu sportowego grupka przeszła obok starych kamienic przy ul. Fabrycznej do placu zabaw. No i tu był kolejny bonus, bo znajduje się tu taka charakterystyczna zjeżdżalnia. No i radości dwójki najmłodszych uczestników spaceru po Zawarciu trudno było zmierzyć.

Przedszkole ma jeszcze w planach wycieczkę do parku dinozaurów i to szynobusem, oraz wycieczkę do Bogdańca na poszukiwanie bobrów. Ja jakieś inne przedszkolaki zechcą się dołączyć do wycieczek, to ich opiekunowie powinni się kontaktować z panią Ewą Czech.

Roch

Klub Turystyki Pieszej „Nasza Chata” dziękuje Klubowi Stal Gorzów za umożliwienie wejścia na stadion. Był to najważniejszy punkt programu sobotniej wycieczki.


 

Zobacz zdjęcia w galerii

21.03.15 IV PIESZA WYCIECZKA Z KLUBEM "NASZA CHATA "